دوره آموزش طراحی تاسیسات برق ساختمان با AutoCAD

اطلاعات دوره
نحوه برگزاری
مجازی
گواهی آموزشی
ملی
مدت دوره
12:00:00
140,000 تومان
افزودن به لیست مورد‌علاقه‌ها
0 از 0 رای
اطلاعات مدرس
مرادی
مهندس علی مرادی دارای سابقه چند ساله در اجرای سیستم های هوشمند می باشد.
اشتراک گذاری

کاربر عزیز،این آموزش بصورت غیر حضوری می باشد و قابلیت دانلود و همچنین ارسال پستی را داراست ، همچنین شما می توانید آپشن های زیر را انتخاب نمایید

کاربر عزیز،جهت دریافت محصول به صورت پستی می بایست پس از ثبت نام، در پنل کاربری و بخش "ویرایش اطلاعات کاربری" آدرس ،کدپستی و شماره تماس خود را وارد نمایید

آپشن های قابل اضافه

نمایش
نمایش
نمایش
نمایش
نمایش

محتوای دوره

.با کلیک بر روی فیلد دارای عبارت "پیش نمایش" می توانید بخشی از دوره را مشاهده و یا دانلود نمایید.

00:02:00
پیش نمایش - طراحی رایزرها [ ویدئو ]28.72Mb نمایش رایگان
00:04:00
پیش نمایش - طراحی اعلام حریق [ ویدئو ]63.18Mb نمایش رایگان
00:04:00
پیش نمایش - طراحی سیستم روشنایی [ ویدئو ]63.71Mb نمایش رایگان
فیلم طراحی تاسیسات برق ساختمان با اتوکد.part3 [ فایل ]105.1Mb  
فیلم طراحی تاسیسات برق ساختمان با اتوکد.part2 [ فایل ]1000Mb  
فیلم طراحی تاسیسات برق ساختمان با اتوکد.part1 [ فایل ]1000Mb  

توضیحات

در این بسته آموزشی که مدت زمان آن بیش از ۱۲ ساعت می باشد سعی شده است تمام نکات طراحی از لحاظ تجربی و همچنین از لحاظ قوانین نظام مهندسی مورد بررسی قرار گیرد.

با توجه به اینکه قوانین درطراحی نقشه های ساختمانی بسیار مهم هستند در ابتدای هر فصل تمام نکات پیرامون طراحی و اجرای تاسیسات برق ساختمان که برگرفته از مبحث ۱۳ مقررات ملی ساختمان و نشریه ۱۱۰ می باشند به صورت چکیده شرح داده شده است و بندهای آنرا بررسی می کنیم تا قبل از طراحی با قوانین مربوط آشنایی کامل پیدا کنیم

این آموزش تماما پروژه محور است و در آن به طراحی یک آپارتمان ۶ طبقه ی ۸ واحدی که پلان معماری آن شامل طبقه زیر زمین ، طبقه همکف و طبقات تیپ می باشند خواهیم پرداخت و سورس مطالب نیز در بسته قرار داده شده است.

 

سرفصل های این بسته ی آموزشی  :

در فصل اول استفاده از نرم افزار اتوکد آموزش داده میشه تا مهندسین عزیزی که با این نرم افزار آشنایی ندارند کار با این نرم افزار را  فرا بگیرند

در فصل دوم طراحی روشنایی پلان ها  با توجه به معماری ساختمان و فضای محیط انجام داده می شود و علاوه بر طراحی سیستم روشنایی طبقات تیپ ، محاسبات و طراحی روشنایی طبقه همکف و پارکینگ که فضای گسترده ای دارند و در آنها اعمال دتکتور های حرکتی نیاز هست با در نظر گرفتن نکاتی مانند روشنایی مناسب و به حداقل رساندن اتلاف انرژی مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم و بر مبنای آن طراحی انجام می شود.

در فصل سوم طراحی پریزهای برق انجام میشود و نکات طراحی از جمله :

جریان نامی ، حریم ،  فواصل و الزامات نصب پریزها در محیط های مختلف و همچنین ارتفاع نصب و تعداد پریزها مورد بررسی قرار می گیرند

در فصل چهارم به محاسبه دیماند می پردازیم و مباحثی همچون انواع کنتور برق ، میزان انشعابات ، سطح مقطع هادی ها ،مصارف پریز و روشنایی ، ضرایب همزمانی ، جداول استاندارد کلیدهای مینیاتوری و روش تجربی بر آورد بار را همزمان با طراحی شرح داده می شود.

در فصل پنجم به مبحث بسیار مهم ارتینگ و سیستم اتصال زمین می پردازیم.

در فصل ششم سیستم های جریان ضعیف رو مورد بررسی قرار خواهیم داد که شامل سیستم آنتن مرکزی ، سیستم آنتن ماهواره ، سیستم تلفن و آیفون می باشد

در فصل هفتم به سیستم اعلام حریق که یکی دیگر از سیستم های جریان ضعیف می باشد با توجه به اهمیت بالا  بصورت مجزا می پردازیم و محاسبه ی تعداد دتکتورها در یک محیط آموزش داده میشه و سپس طبق نتایج بدست آمده طراحی سیستم اعلام حریق رو بر روی پلان ها اعمال خواهیم کرد.

در فصل هشتم انواع دیاگرام رایزرها طراحی و شرح داده خواهد شد.

در فصل نهم به طراحی نقشه تک خطی انواع تابلوهای برق ساختمان می پردازیم

در این بسته آموزشی سعی شده به شکلی نکات طراحی تاسیسات برق ساختمان شرح داده بشه که علاوه بر مهندسین طراح ، مجریان تاسیسات برقی ساختمان نیز بتوانند از آن استفاده لازم را ببرند.

مزیت بسته های آموزشی نمای دانش نسبت به دوره های حضوری

مهمترین مزیت دوره های نمای دانش نسبت به دوره های حضوری و موسسات دیگر ، ضبط آموزش ویدئویی در محیط عملی و محیط اصلی کار است و مدرس دوره با حضور در محیط کار ، مهارت و تجربه چندین ساله خود را دقیقا همانگونه که هست به مهارت آموز منتقل می کند .

و از طرفی وجود مسائلی مانند هزینه بالای کلاس های حضوری ، هزینه رفت و آمد ، وجود ترافیک و آلودگی و بسیاری از مشکلات معمول سبب افزایش محبوبیت آموزش های مجازی و گسترش این نوع آموزش شده است.

یکی دیگر از مزیت های دوره های ما و بسته های آموزشی انعطاف پذیری آن در زمان و مکان هستش و این امکان را خواهید داشت که در هر زمان که خودتان انتخاب می کنید آموزش ها را مشاهده کنید .

همچنین شماره تماس مدرس دوره نیز جهت مشاوره و رفع اشکال در اختیار مهارت آموز قرار می گیرد.

پس اگر زمان ، هزینه و کیفیت آموزش برای شما مهم است;

بسته های آموزشی نمای دانش بهترین انتخاب است.

سرفصل بسته ی آموزشی

 • فصل اول
 • استفاده از نرم افزار اتوکد
 • فصل دوم
 • طراحی روشنایی پلان ها
 • فصل سوم
 • طراحی پریزهای برق
 • فصل چهارم
 • محاسبه دیماند
 • فصل پنجم
 • مبحث ارتینگ و سیستم اتصال زمین
 • فصل ششم
 • سیستم های جریان ضعیف
 • فصل هفتم
 • سیستم اعلام حریق
 • فصل هشتم
 • انواع دیاگرام رایزرها
 • فصل نهم
 • طراحی نقشه تک خطی انواع تابلوهای برق ساختمان

پرسش یا دیدگاه خود را مطرح کنید ( تمامی فیلدها الزامی می باشد )